ساختمان و مشخصات مولد ها

راهنمای ساختمان مولدهای دیزلی سیستم کنترل: ابزار و تجهیزات، ولت متر، بسامدسنج، آمپرسنج، ولت متر باتری، حرارت سنج آب، روغن سنج، سوییچ اصلی، سوییچ محافظ، فشار سنج. سیستم های سوخت متعارف در موتور دیزل.

 • سیستم PT :PT مخفف فشار و زمان (Time-Pressure) می باشد.این نوع سیستم سوخت نامش را از دو عامل متغیر کسب کرذه است که تأثیر گذار بر مقدار سوخت در هر سيكل موتورميباشد. P ،نشان دهنده فشار در ورودي انژكتور است ،اين فشار توسط پمپ انژكتور تنظيم مي گردد. T ،نشان دهنده زماني است كه سوخت در انژكتور جريان مي يابد و به وسيله دور موتور و از طريق ميل سوپاپ و سيستم تزريق سوخت حاصل مي گردد.
 • سيستم  STC يا كنترل تايم پلكاني اين سيستم تايم موتور را به شكلي كنترل ميكند تا از دور سيستم در زمان روشن شدن در موتور سرد جلوگيری نمايد. اين سيستم H.V.T) Hydraulic Variable Timing) نیز خوانده می شود.

اين سيستم سوخت زماني دارای اجراء كلي زير نيز مي باشد.

 • انژكتور STC
 • كنترل كننده روغن STC
 • لوله شير يكطرفه STC

اين اقلام زمان تزريق سوخت را در دمای فشار پمپ انژکتور کنترل می کند.

 • مشخصات مولدهای برق 
 • مولد های برق کارا سهند

مشخصات فنی مولدهای برق کارا سهند

 • روغن کاری : روغن کاری سیر کوله فشار توسط پمپ دنده ای برای یاتاقانهای ثابت و متحرک، شاتون، میل بادامک و همچنین سوپر شارژ، خنک کن روغن که توسط آب خنک می گردد و فیلتر روغن در مسیر اصلی.
 • تجهیزات برقی

استارت و دینام الکتریکی بوش

 • تابلوی برق :دارای دستگاه کنترل با کارائی و کیفیت بالا و ساخت کشورهای اروپایی و بر حسب نیاز شامل متعلقاتی چون کلید اتوماتیک موتوری، سیستم اتوماتیک و دستی قطع و وصل کلید ژنراتور، کنترل ولتاژ، جریان و فرکانس برق شهر و ژنراتور، نشان دهنده های فشار و دمای آب و روغن، شارژ اتوماتیک باطری و سایرتجهیزات جانبی دیگر می باشد.
 • ژنراتور : ژنراتور از نوع دوبرینگ (B20) با یک بیرنگ، خود محرک تنظیم سر خود بدون زغال بک، نوع حفاظت IP23  و طبق شرایط استاندارد VDE از طریق کوبلینگ ارتجاعی و صفحه فلایویل مستقیما به موتر وصل گردیده است.
 • مونتاژ و تجهیزات جنبی : موتور و ژنراتور از طریق لرزه گیرهای مخصوص و رادیاتور به صورت ثابت بر روی شاسی مشترک و مقاوم نصب می باشند.

تجهیزات جنبی شامل:

 • تابلوی برق مجزا با کلیه لوازم و وسایل ایمنی و حفاظت مولد و استارت دستی یا تمام اتوماتیک
 • تانک سوخت روزانه با سیستم کنترل به صورت مجزا جهت نصب در نیروگاه
 • لوله و اتصالات اگزوست و سوخت
 • انباره اگزوست و فانوسی

کلیه تجهیزات از قبیل ژنراتور،تابلوی برق،رادیاتور،کوپلینگ ارتجاعی،لرزه گیرها و غیره بر اساس شرایط استاندارد کشورهای اروپایی انتخاب گردیده است.

دیزل ژنراتور پس از ساخت در کارخانه کاراسهند تست کامل گردیده و به صورت مصنوعی بارگذاری کامل می شود. نصب و راه اندازی مولد در محل بهره برداری توسط پرسنل فنی شرکت کارا سهند انجام خواهد شد.

تکنولوژی کامینز 

تکنولوژی آلاینده های هوا: از برق دائم برای عملیات معدن، نفت و گاز در فواصل دور تا برق اضطراری برای بیمارستانها، دفاتر اداری و کارخانجات در گوشه ای از جهان پهناور Commins Power Generation سیستم های تولید برق قابل اطمینان با کاربرد، مؤثر و ساده را تولید می کند.

الزام ما برای هوای پاکیزه:کیفیت هوا متعهد به بدست آوردن استانداردهای جهانی در رابطه با افزایش Commins Power Generation برای موتورهای دیزل تولید برق و مصارف خارج از جاده سال 2017 وپس از آن می باشد.تکنولوژیهای نو برای تقلیل آلاینده طراحی و ساخت تمام موتورهای درون سوز بخصوص موتورهای دیزل در دهه گذشته بسیار تغییر یافته است. اواسط دهه 1990 سازمان حفاظت محیط آمریکا (EPA ) و آژانسهای اروپایی متحد (EU) درخواست تقلیل فراوان آلاینده ها مانند اکسید های ازت (NOX) هیدروکربنها (HC) و ذرات معلق (PM) تولید شده در موتورهای دیزل را نموده اند. این آلاینده ها عتمل تولید مه دود و نقص در لایه ازن در محلهای پرجمعیت در زمین می گردند.در صف اول حرکت در جهت تولید موتورهای دیزل تمیزتر، بی صداتر و دیزل های Cummins Power Generation مؤثرتر در ژنراتور ها  ی برق با در نظر گرفتن استانداردهای نو می باشد. سرمایه گذاری،در رابطه با دیزل های خارج از جاده و ثابت مورد استفاده در ژنراتور ها  ، نتیجه ای خارق العاده داشته است. Cummins Power Generationاولین تولید کننده ایست که قوانین محیط زیست آمریکا (EPA) Tire-2 ،Tire-3 در دیزل ژنراتور ها   و در زمان تعیین شده را رعایت کرده است. این سازنده دیزل ژنراتور اولین تولید کننده ای بود که قوانین STAGE|||A و STAGE || اتحادیه اروپا را درمورد دیزل ژنراتور ها   عملی نموده است. در تکنولوژی های نو در پایین آوردن آلاینده های موتور دیزل می باشد. موتورهای پیشرفته سری کوانتوم کامینز به بهینه سازی طراحی داخل سیلندر تاکید دارد تا آلاینده ها قبل از بوجود آمدن به حداقل برسند.در نتیجه تلاشها برای تقلیل آلاینده های اگزوز در جهان، ژنراتور های Cummins Power نه تنها بسیار تمیز می باشند بلکه بازدهی موتور را حفظ و تعمیر ونگهداری را برای استفاده کننده در حداقل نگه داشته است.حفظ استانداردهای جهانی در جهت استرتژی جهانی آلاینده ها Cummins Power Generation به افزایش استانداردهای محیط زیست آمریکا متمرکز گردیده است. این به این علت است که این استانداردها دقیق ترین و جامع ترین در جهان می باشند. این سیاست، مصرف کننده جهانی را از استفاده از بهترین تولید نیرو مطمئن می سازد. بدون توجه به کشور یا قاره مورد استفاده. همچنین بسیاری از کشورهااز جمله چین، ژاپن، هند و سنگاپور در حال حاضر قوانین برای خروجی اگزوز موتورهای دیزل ثابت و خارج از جاده تنظیم نموده اند این قوانین از یک کشور به کشور دیگر متغیر است لیکن تمام آنها به داشتن قوانین جهانی تأکید و تمایل به این شیوه ها دارند.EPA آمریکا چهار نوع آلودگی را کنترل می کند.سازمان EPA آمریکا چهر طبقه از آلودگی مجاز را تعریف کرده Tire 1 تا 4 افزایش طبقه Tire نسبت مستقیم به کاهش مقدار آلودگی برای هر 4 نوع آلاینده دارد.این اصل بر پایه مقدار مجاز گرم در کیلو وات ساعت از اجزائ اگزوز موتور دیزل شامل اکسید نیتروژن(NOX)،هیدروکربن ها(HC)، اکسید کربن(CO)،وذرات معلق(PM)است.NOX  محصول احتراق است که در اتمسفر تولید مه می کند.NOX با تقلیل حرارت احتراق در سیلندر قابل کنترل است. هیدروکربن و اکسید کربن ترکیب اگزوز دیزل هستند که با بهینه سازی بازدهی احتراق قابل کنترل هستند. ذرات دوده در دود اگزوز دیزل می باشد که از کربن نسوخته تولید می گردد.

مقررات سطوح Tire :: مقررات آلاینده ها توسط EPA با توجه استانداردهای منابع عملیاتی جدید(NSPS) تنظیم می گردد که پایه ایست برای استاندارد سازی همسان فدرال در رابطه با آلاینده ها در دیزل ژنراتور ها  ی ثابت، از اول ژانویه 2007 در نیازهای کاربردهای ثابت (شامل دیزل ژنراتور ها  ی اضطراری نیز می شود) و کاربردهای غیر جاده ای تطبیق داده شده اند.سطوح Tire بر اساس قدرت اسب بخار موتور تقسیم میشوند و از موتورهای ساخته شده در اول ژانویه 2007 شروع می گردند. تمام ژنراتور ها   با موتورهای 10 تا 99 اسب بخار بایستی با مقررات Tire 2 تطابق داشته باشند ژنراتور ها   در محدوده 100 تا 751 اسب بایستی با Tire 3 مطابقت کنند.و ژنراتور ها  یی که دارای موتور محدوده 752 تا 3000 اسب می باشند بایستی گواهینامه Tire2 کسب کنند. موتورهای ثابت بالای 3000 اسب در Tire1 تا سال 2011 باقی می مانند. تلاش واقعی در طراحی موتورهای دیزل پاک بایستی بر اساس تقلیل آلاینده های NOX و PM باشد در حالیکه بازدهی موتور حفظ شود.در موتورهای کامینز با تکنولوژی کوانتوماین تلاشها با تقلیل آلایندها بر آورده می گردد بدون آنکه بازدهی و دوام موتور فدا شود و تعمیرو نگهداری موتور را مشکل نماید. بیشترین اصلاحات در حالیکه بالاترین نیروی خروجی را تولید می کنند.تقرب به تکنولوژی کوانتوم با چهار شکل کلیدی حاصل می گردد.

تکنولوژی احتراق در سیلندر پیشرفته: سیلندرهای جدید با محفظه احتراق هندسی جدید و ظرفیت چندگانه تزریق سوخت، کنترل احتراق بیشتری نسبت به گذشته اعمال می کنند. این عمل با حفظ قدرت بدون افزایش مصرف سوخت عملی می گردد. بهینه سازی عملیات احتراق موجب کنترل بیشتر گازهای خروجی موتور بدون خسارت به نیرو و بازدهی موتور یا افزایش تنشهای مکانیکی گردیده است.

سیستم تزریق سوخت پیشرفته: سیستم Common Rail کیفیت بیشتری در دور کم موتور، استارت در هوای سرد و عکس العمل به تغییرات بار زودگذر را داراست، در حالیکه چگالی فدرت قابل قیاس با تولیدات Tire1 می باشد.انژکتورها با سولونوید الکتریکی کنترل و تحریک می شوند.این انژکتورها با دقت زیاد سوخت را با فشار PSI 2300 تزریق می کنند و با سرعت جوابگویی تغییرات سریع سیستم انژکتور می باشند.

کنترل الکترویکی موتور پیشرفته:سنسورهای الکترونیکی جدید و کنترل میکروپروسسوری کارایی سیستم سوخت و قدرت خروجی را افزایش داده در حالیکه تولید هر دو PM ،NOX را تقلیل می دهند. این دو با کنترل مقدار سوخت، زمان تزریق،فشار هوای توربو چاجر و سایر فاکتورها عملی می گردد. کنترهای الکتریکی بازدهی سوخت را با تغییر حرارت بار، انرژی موجود در سوخت ،فشار بارومتریک و حتی فرسودگی موتور تنظیم می نمایند.

پیستونهای چدنی بادوام:در تمام موتورهای قدرت بالای کامینز ، از یک پیستون یک تکه (FCD(ferrous cast ductile چدنی برای افزایش قدرت و دوام تا 15% استفاده می شوند. بطور مطلوب عملییات پیشرفته احتراق در این پیستونهای FCD انبساط و انقباض در سیکلهای حرارتی را متعادل می کند.

راه حل برای Tire 4 و پس از آن:تکنولوژی پیشرفته در احتراق سیلندر موتور کامینز راه حلی برای آلاینده ها در Tire2 وTire3 در دیزل ژنراتور ها   ارایه نموده است ودیزل ژنراتور ها  ی Tire3 تا 2010 و Tire4 محدودیت بیشتری اعمال می کنند و برنامه ریزی شده است تا به زودی اعمال گردند. استاندارد Tire 4 شامل تصفیه بعدی دود با یک کاتالیست SCR نیز می شود. سیستم SCR در حال حاضر موفقیت اقتصادی در تعداد زیادی دیزل ژنراتور ها   بدست آورده است و کامینز تجربه قابل توجهی در طراحی، ساخت و نگهداری این سیستم ها دارد. Cummins Power Generation  مسئول است تا نیازهای مشتریان را در سراسر جهان درک نماید، این از طریق روابط قابل اعتماد محلی و راه حلهای نو و سرویس دقیق به مشتریان اعمال می شود. این قول ما را قادر می سازد تا نیروی برق را در هر جایی و در هر زمانی و به هر شکل مورد نیاز تأمین نماییم.

با وجود 140 توزیع کننده در ایالات متحده و بیش از 500 نماینده در تمام دنیا ،پشتیبانی و خدمات پس از فروش محلی 24 ساعته، 7روز هفته،365 روز سال تأمین می گردد.این منابع محلی شما  برای تولیدات Tire  هستند تا کاربرد و کمک در این رابطه را به شما ارائه دهند.

گردآورنده :واحد مهندسی مزرعه نیاک